Szerdán módosították Ausztria 1912 óta létező iszlámtörvényét. A módosítás értelmében az iszlám vallási közösségek nem fogadhatnak el pénzt külföldről, viszont jogokat is kapnak. A törvény az iszlám közösségeket közjogi testületként ismeri el, de ezen közösségeknek alá kell rendelniük magukat az osztrák törvényhozásnak.
Az iszlám vallási közösségek tisztségviselői, mint például az imámok nem lehetnek külföldiek, de ezzel kapcsolatban egy éves türelmi időt állapít meg a törvény. Az új szabályozás azt is kimondja, hogy az imámok csak akkor láthatják el továbbra is ezt a tisztséget, ha egy év szabadságvesztésnél súlyosabban nem voltak büntetve. Ez azokra is vonatkozik, akik tartósan veszélyeztetik a közrendet, a közbiztonságot, vagy mások szabadságjogait.
Olyan módosítás is szerepel azonban a törvényben, hogy iszlám teológiai képzést indít az osztrák állam és rögzítik a muszlimok jogát a vallási gondozáshoz.
Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter a BBC-nek azt mondta: a törvény nem a franciaországi és dániai terrortámadásokra adott reakció. Kurz mérföldkőnek nevezte a szabályozást, amely megakadályozza, hogy bizonyos muszlim országok pénzügyi támogatáson keresztül gyakoroljanak politikai befolyást.